A Történelemtudományi Intézet a megye középiskoláiban

Utolsó módosítás: 2019. december 03.

Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézetének oktatói november folyamán több Heves megyei középiskolában tartottak előadást.

Az Intézet több éve futó programja, hogy történelmi előadásokat kínál középiskolásoknak. Ennek keretében dr. Pap József intézetigazgató az Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégiumban Megnyerhettük volna? Mérlegen az 1848-49-es forradalom és szabadságharc címmel, majd a Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium diákjainak Jottányit se negyvennyolcból és Nemzetiségi kérdés a 19. századi Magyarországon címmel tartott előadást.

Dr. Borbély Zoltán adjunktus, Laczkó Vivien hallgató és Várkonyi Péter tanársegéd a Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium pályaorientációs napján népszerűsítette a egyetemet és a történelem képzést. Borbély Zoltán a digitalizáció és a történelemtudomány kapcsolatáról, Laczkó Vivien a hallgatói életről, Várkonyi Péter a tanári pálya lehetőségeiről beszélt az érdeklődő gyöngyösi diákoknak.

Köszönjük a meghívásokat, várjuk a további felkéréseket. A kérhető előadások listája elérhető intézetünk honlapján.