Új kötetünk: Amerikai magyarok – magyar amerikaiak

Utolsó módosítás: 2019. december 03.

Amerikai magyarok – magyar amerikaiak. Új irányok a közös történelem kutatásában címmel megjelent a 2018. december 13-án megrendezett egri konferencia tanulmánykötete.

A Magyar Történelmi Társulat Heves Megyei Tagozata által is támogatott konferencián számos hazai egyetem (ELTE, KRE, NKE, PPKE, PTE) és kutatóközpont (MTA-BTK, Történelemtudományi Intézete, MNL B-A-Z Megyei Levéltára, Nemzetpolitikai Kutatóintézet, Magyar Nemzeti Múzeum, Terror Háza Múzeum, Dobó István Vármúzeum, Jósa András Múzeum) munkatársai és PhD-hallgatói mutatták be kutatási eredményeiket. A tanácskozáson részt vett előadók közül tíz szerző szakmai lektoráláson átesett tanulmánya lát napvilágot most ebben a kötetben. A tematikus elrendezésben helyet kapnak az amerikai magyarság történetével átfogóan foglalkozó írások, egy-egy szűkebb témakört részletesebben kifejtő, „mélyfúrás" jellegű munkák, illetve egy-egy személlyel, vagy településsel foglalkozó esettanulmányok is. A kötet teljes szövegében elérhető honlapunk e-könyvek szekciójában.

A kötet megjelenését az EFOP-3.6.1-16-2016-00001. „Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" című pályázat támogatta.