Az egri történelem szakos képzés 70 éve

Utolsó módosítás: 2020. október 07.

Az egri pedagógiai főiskolán a történelem szakos képzés 1949-ben kezdődött, s 2019-ben az Eszterházy Károly Egyetemen már 70 éves múltra tekinthetett vissza. Olyan eredményekkel büszkélkedhet, amelyek teljes mértékben indokolják históriájának összefoglalását.

Az utóbbi években többször is megfogalmazódott igényekre reflektálva végül Pap József intézetigazgató hathatós támogatásával Makai János tanszékvezető kezdte el 2018-ban a történelem szak, illetve a tanszék(ek) történetének írását és szerkesztését. Ennek a munkának a produktuma a közelmúltban megjelent, Az egri történelem szakos képzés 70 éve című kiadvány. A kötet első része kronológiai szempontok alapján készített fejezetekből áll, míg a második néhány fontos kérdés részletesebb kifejtését tartalmazza. A harmadik rész érdekes fotókat és adatokat sorakoztat fel.