Díjátadó a Magyar Tudomány Ünnepén

Utolsó módosítás: 2018. november 08.

Az MTA Miskolci Területi Bizottsága (MAB) az Eszterházy Károly Egyetem Kápolnájában rendezte meg a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvényének nyitóülését. Az ünnepség keretein belül került sor az MTA-MAB díjak átadására.

A Történettudományi és Néprajzi Szakbizottság éves kitüntetését, a PhD-val rendelkező ifjú kutatóknak szóló Ifjúsági díjat, idén intézetünk adjunktusa, dr. Borbély Zoltán vehette át.

Az ünnepi ülést követően került megrendezésre az Egyetem Magyar Tudomány Ünnepének nyitó konferenciája, ahol az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjasainak köszöntésére is sort került. A program 2018-ban meghirdetésre kerülő ösztöndíjpályázatát a Bolyai+ felsőoktatási fiatal oktatói, kutatói kategóriában dr. Bajnok Dániel adjunktus, a doktorjelölti kategóriában Berecz Anita tudományos segédmunkatárs és Rózsa Sándor hallgató, a doktoranduszi kategóriában Fazakas László hallgató vehette át.

Fotó: Szántó György