Előadások középiskolások számára

Utolsó módosítás: 2019. november 21.

Ezúton szeretnénk az érdeklődők figyelmébe ajánlani az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézete által összeállított kínálatot, melyben középiskolásoknak szánt történelmi tárgyú előadások szerepelnek.

Programunk célja sokrétű. Igyekeztük úgy kiválasztani a témákat, hogy azok összhangban legyenek a kétszintű érettségi követelményeivel, így segítve a diákok felkészülését. Előadóként felkért kollégáink képviselik az oktatói-kutatói életpálya szinte minden állomását a doktorandusztól az egyetemi tanárig, így amellett, hogy a legfrissebb tudományos eredményekkel ismertetik meg a tanulókat, a kutatómunka sajátosságaiba is bepillantást nyújtanak.

Az ingyenes előadásokat főként tanórán kívüli keretek közé ajánljuk, például szakkörök vagy témanapok elemeként.

Kérjük, hogy a zökkenőmentes szervezés érdekében az előadás tervezett időpontja előtt egy hónappal jelezzék igényüket Várkonyi Péter tanársegédnek a varkonyi.peter@uni-eszterhazy.hu címen. A levélben jelöljék meg az iskola nevét, címét, a választott előadót és előadást, valamint az előadás időpontját.