Hallgatóink a XXXIII. OTDK-n

Utolsó módosítás: 2017. szeptember 03.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács idén tavasszal rendezte meg a XXXIII. OTDK-t. A megmérettetés immár 65 éve tehetséges hallgatók ezreinek biztosít fórumot kutatási eredményeik publikálására.

A Történelemtudományi Intézet két szekcióban volt érdekelt: április 18. és 20. között rendezték meg a Szegedi Tudományegyetemen a Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciót; a Pécsi Tudományegyetem pedig a Humán Tudományi Szekció április 18. és 21. közötti lebonyolítására kapott megbízást.

Szegeden Czéh Sándor és Héjjas Flóra (Kulturális örökség tanulmányok MA) Egy város kulturális emlékezete: Eger emléktáblái című munkájával különdíjat nyert. Pécsett Mihályfi-Tóth Alex (Történelem MA) Az Országos Mentőszolgálat tevékenysége az 1956-os forradalom és szabadságharc idején című dolgozata, melyet Dr. Rainer M. János vezetésével készített, I. helyezett lett.

A tartalmas hét eseményeit egy képválogatáson keresztül mutatjuk be, ezzel buzdítva hallgatóinkat a TDK munkára. Hiszen egy OTDK nem "csak" a versenyről, hanem a tudományos közélet megismeréséről és a tartalmas szórakozásról is szól.