Kollégáink előadásai Eperjesen

Utolsó módosítás: 2019. december 09.

Az Eperjesi Egyetem Társadalomtörténeti és Kultúrtörténeti Kutatóközpontja 2019 december 5-6-án nemzetközi konferenciát szervezett Egyház és Vallás a kora újkori Magyarországon címmel.

A tanácskozáson több kollégánk is bemutatta legújabb kutatási eredményeit. Az első napon dr. Gebei Sándor professor emeritus „Vallási disszidensek" a 17-18. századi Rzeczpospolitában, dr. Borbély Zoltán adjunktus pedig Katolikus nemesek és lehetőségeik Felső-Magyarországon Esterházy Miklós nádorsága alatt címmel tartott előadást. A konferencia második napján intézetünk igazgatója, dr. Pap József főiskolai tanár az Árva megyei tanítók fizetési ügye 1867-ben című előadásában mutatott rá a dualizmus első évinek oktatási és nemzetiségi sajátosságaira, majd dr. Veres Gábor a Festett templomi famennyezetek készítői a Kárpát-medence Észak-keleti részén a 17-19. században címmel tartott előadást.