Kutatók Éjszakája a Történelemtudományi Intézetben

Utolsó módosítás: 2016. október 06.

Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézete 2016-ban is csatlakozott a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozatához.

2016. szeptember 30-án számos programmal vártuk az érdeklődő diákokat és felnőtteket a Kutatók Éjszakája alkalmából.
A legkisebbek a Történelmi játszóházban tevékenykedhettek, vagy a Modellezett történelem program keretein belül készíthettek maketteket.

A nagyobbak a Hagyományőrzők haditechnikai bemutatóján a végvári harcok és az első világháború fegyvereit és harcmodorát ismerhették meg egy színpadi előadás során, majd a fegyvereket és eszközöket kezükbe is vehették. Az egri toborzóiroda jóvoltából napjaink fegyvereit is megtekinthették az érdeklődők.

Este Dr. Kozári József beszélt az 1956-os forradalom Heves megyei eseményeiről, majd Dr. Varsa Eszter tartott előadást Szexuális felvilágosítás a szocializmusban címmel.
Segítőinknek és látogatóinknak köszönjük a részvételt, bízunk benne, hogy jövőre is találkozunk a Kutatók Éjszakája alkalmából.