Megjelent a Régiónk története II. kötete

Utolsó módosítás: 2020. július 06.

A Történelemtudományi Intézetben működő Társadalmi és gazdasági változások Északkelet Magyarországon a XX. században és az Eger Város Történeti Kutatócsoport közös szerkesztésében 2020. június 30-án megjelent a Régiónk története II. kötete.

A gyűjteményes kötetben a kutatócsoportok által 2019. október 24-25-én megrendezett Vörös és fehér – Társadalmi-politikai átmenetek Északkelet-Magyarországon a 19-20. század fordulóján című régiótörténeti konferencián elhangzott előadások közül huszonegy szerkesztett tanulmány olvasható. A kötet letölthető a honlapunk E-könyvek szekciójából.

A kötet megjelenését az EFOP-3.6.1-16-2016-00001. „Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" című pályázat támogatta.