Oktatóink előadása az Eperjesi Egyetemen

Utolsó módosítás: 2017. december 13.

A reformáció 500. évfordulója alkalmából az Eperjesi Egyetem 2017. december 4-7. között nemzetközi konferenciát megrendezett. A Reformáció Közép- és Délkelet Európában címmel folyó tanácskozáson a Történelemtudományi Intézet több oktatója is előadást tartott.

A konferencia első napján Monok István és Verők Attila tartottak német nyelvű előadást a reformáció művelődéstörténeti vonatkozásaitól, kiemelt figyelmet fordítva a könyvállomány gyarapodására és az olvasási szokások változásaira. A harmadik napon Balogh Judit a református székely nemesek tevékenységét mutatta be a 17. századi Erdélyben, majd Gebei Sándor a Rzeczpospolita protestánsainak erdélyi kapcsolatait és összefüggéseit elemezte. Velük párhuzamos szekcióban Borbély Zoltán tartott előadást a főnemesség reformáció terjedésében játszott társadalmi szerepéről a Homonnai Drugeth család példáján.