Országos középiskolai történelem verseny döntője

Utolsó módosítás: 2017. április 10.

Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézete és Doktori Iskolája a 2016/2017. tanévben immáron a hetedik alkalommal szervezett országos középiskolai történelem versenyt. Ezek során az elmúlt években 178 középiskolával és 264 felkészítő tanárral sikerült kapcsolatot kiépítenünk, az ország valamennyi megyéjét lefedve. Ezen az intézményekből 741 – háromfős – csapat nevezett, vagyis eddig összesen 2223 diák vett részt a versenyeinken. Az idei tanévben az 1867-es kiegyezés 150. évfordulójára emlékeztünk. A három írásbeli fordulóban legjobbnak bizonyult 8 csapat részvételével 2017. április 8-án került megrendezésre a verseny döntője a Líceum első emeleti Dísztermében.

A verseny honlapja a felhívással, az írásbeli fordulók feladataival és az eredményekkel megtekinthető itt, a döntőn készült fényképekből pedig egy bővebb válogatást közlünk az intézet hivatalos Facebook-oldalán.