Tavaszi ITDK

Utolsó módosítás: 2020. május 15.

A járványhelyzet miatt rendhagyó körülmények között került megrendezésre a tavaszi ITDK.

A TDK-mozgalom több, mint 7 évtizedes történetében egyedülálló módon: online bonyolítottuk le tavaszi ITDK-konferenciánkat. A dr. Pap József elnökletével "összeülő", Berecz Anita, Bakos Judit, Várkonyi Péter összetételű zsűri előtt három hallgató mutatta be munkáját.

A döntés értelmében megosztott I. helyezést ért el:

• Gyebnár Kristóf (történelem MA, II. évf.) Egy vármegyei tisztviselő túlélési stratégiája az 1944 és 1948 közötti átmeneti időszakban (témavezető: Dr. Rainer M. János egyetemi tanár; Dr. Fábián Máté adjunktus) és
  • Stefán Antal Krisztián (földrajz-történelemtanár, V. évf.) „Minden bűnügynek vannak elgondolkodtató, megfontolásra érdemes tanulságai..." (témavezető: Dr. Fábián Máté adjunktus)
  • II. helyezett lett Pásztor Gergely (történelem MA, III. évf.) „Palócország Fővárosa" (témavezető: Várkonyi Péter tanársegéd)

Mindhárman továbbjutottak a 2021 tavaszán megrendezésre kerülő XXXV. OTDK-ra.

Köszönjük a versenyzők és témavezetőik munkáját, valamint a szokatlan helyzethez képest élénk hallgatói érdeklődést.