Történelmi előadások középiskolásoknak

Utolsó módosítás: 2018. február 22.

Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézete a 2017/2018-as tanév tavaszi félévétől történelmi előadásokat ajánl középiskolásoknak.

A 2018 februárjától induló programot elsősorban tanórán kívüli keretek közé ajánljuk (pl. szakkörök, témanapok). A kínálatban szereplő, ingyenes előadásokat az érettségi követelmények figyelembevételével válogattuk össze. (Ezek megtekinthetők az alábbi képre kattintva.) Főként Egerből és a város 30 km-es körzetéből várjuk középiskolák megkeresését, de igény esetén távolabbra is elutaznak kollégáink.

Az előadássorozat első előadására 2018. február 21-én került sor. Az egri Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium emelt történelem csoportja és Simkóné Kis Ágnes tanárnő hívta meg Dr. Pap József intézetigazgató főiskolai tanárt, aki Nemzetiségi kérdés a 19. századi Magyarországon címmel tartott előadást.
Ha felkeltette érdeklődésüket az előadássorozat, írjanak a varkonyi.peter@uni-eszterhazy.hu címre.