Középiskolás történelem verseny 2015/A

Utolsó módosítás: 2016. január 29.

Az Eszterházy Károly Főiskola Történelemtudományi Intézete és Doktori Iskolája, valamint a Történész Team középiskolás történelem versenyt hirdet "A nagyhatalmak koncertje" - A Szent Szövetség kora Európában (1814-1848) címmel. A verseny három írásbeli fordulóból áll. A döntő 2015. április 18-án kerül majd megrendezésre.

A történelmi verseny a TÁMOP-4.2.2.B-15/1/KONV-2015-0016 — A tudományos képzés műhelyeinek továbbfejlesztése az Eszterházy Károly Főiskolán című pályázat segítségével valósulhatott meg.

Amennyiben kérdése van, írjon a tortenelemverseny.ektf@gmail.com címre.

A döntő eredménye (2015.04.18.)

Képek a döntőről

• I. Leövey Klára Gimnázium, Budapest
  • II. Petőfi Sándor Római Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Gimnázium, Vecsés
  • III. Ványai Ambrus Gimnázium, Informatikai és Közlekedésgépészeti Szakközépiskola, Túrkeve

Az írásbeli fordulók eredménye (2015.03.28.)

A versenyfelhívás szerint a legtöbb pontszámot elért 7-9 csapat juthat a döntőbe, de iskolánként csak egy csapat. A legtöbb pontszámot elért határon túli csapat mindenképpen meghívásra kerül.