Középiskolás történelem verseny 2015/B

A Honvédelmi Minisztérium Társadalmi Kapcsolatok és Háborús Kegyeleti Főosztálya, a Nagy Háború Kutatásáért Közhasznú Alapítvány, valamint az Eszterházy Károly Főiskola Történelemtudományi Intézete és Doktori Iskolája első világháborús középiskolás történelem versenyt hirdet "A halálban testvérekké váltak" címmel. A verseny két írásbeli fordulóból áll. A döntő 2015. május 23.-án kerül majd megrendezésre.

A történelmi verseny a TÁMOP-4.2.2.B-15/1/KONV-2015-0016 — A tudományos képzés műhelyeinek továbbfejlesztése az Eszterházy Károly Főiskolán című pályázat segítségével valósulhatott meg.

Amennyiben kérdése van, írjon a tortenelemverseny.ektf@gmail.com címre.

Együttműködő partnerünk: a Nagy Háború Kutatásáért Alapítvány

A döntő eredménye (2015.05.23.)

Képek a döntőről

• I. Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, Miskolc
  • II. Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok
  • III. Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium

Az írásbeli fordulók eredménye (2015.04.29.)

A versenyfelhívás szerint a legtöbb pontszámot elért 7-9 csapat juthat a döntőbe, de iskolánként csak egy csapat. A legtöbb pontszámot elért határon túli csapat mindenképpen meghívásra kerül.