Középiskolás történelem verseny 2019

Utolsó módosítás: 2019. március 10.

Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézete és Doktori Iskolája középiskolás történelem versenyt hirdet A forradalmak kora címmel. A verseny három írásbeli fordulóból áll. A döntő 2019. április 13-án kerül megrendezésre.

Amennyiben kérdése van, írjon a tortenelemverseny.ektf@gmail.com címre.

A megoldásokat kizárólag a közzétett elektronikus űrlapon keresztül fogadjuk el. A bejelentkezéshez egy ingyenes Google-fiókra (Gmail-es e-mail címre) van szükség. Ennek birtokában a feladatlap a beadási határidőig korlátlan alkalommal szerkeszthető.

Versenyfelhívás (.pdf)
Nevezési lap (.docx)
1. írásbeli forduló feladatlapja - beküldési határidő: 2018. dec. 10. 22:00
2. írásbeli forduló feladatlapja - beküldési határidő: 2019. jan. 14. 22:00
3. írásbeli forduló feladatlapja - beküldési határidő: 2019. febr. 25. 22:00

Az írásbeli fordulók végeredménye:

A versenyfelhívás szerint "A szóbeli döntőbe az írásbeli fordulók eredményeinek összesítése után a legtöbb ponttal rendelkező 7–9 csapat jut, de a legnagyobb pontszámot elért határon túli csapat mindenképpen meghívásra
kerül. Fontos alapelv továbbá, hogy minden iskolából csak egyetlen csapatot hívunk be a szóbeli döntőbe!"